DOTACE NA MÍSTNÍ ÚROVNI – MAS ROZDĚLUJÍ DOTACE

Místní akční skupiny v letošním roce konečně dostaly zelenou pro vyhlašování výzev a rozdělování jejich přidělené alokace. “ Místní akční skupiny pracovaly rok na tom, získat finanční prostředky pro své území“ . Každé území má k rozdělování jiný objem finanční prostředků podle velikosti jejich území.

Cílem je podpora podnikatelů a další subjektů například z veřejné správy na daném území.

Hlavní myšlenkou tohoto systému rozdělování dotací prostřednictvím Místních akčních skupin je koncentrace prostředků tam, kde jsou potřeba.

Malí podnikatelé, zemědělci nebo i malé obce si většinou nedokáží dosáhnout na finanční prostředky z velkých programů. A proto jsou tady Místní akční skupiny, které bojují za své území a podporují subjekty, které na území hospodaří.

Z celé České republiky je aktuálně na první místě v čerpání OP PRV MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA HORŇÁCKO A OSTROŽSKO. Jsme rádi, že zájem místní podnikatelů podpořit a rozvíjet své činnosti je tady na Jižní Moravě velký. Svědčí to o pracovitosti místních podnikatelů a zemědělců, kteří chtějí využít daných příležitostí a postavit se konkurenci.

Aktuálně je možné získat podporu ve většině Místních akčních skupinách po celé České republice.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.