POŘÍZENÍ TECHNOLOGIE A VYBAVENÍ PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKY

OPPIK vyhlásil VI. VÝZVU TECHNOLOGIE PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKY. Žádat mohou podnikatelé do 3 let existence a splňující činnosti dle CZ-NACE dané výzvy. V dané výzvě došlo ke drobným změnám. Jednou z nich je snížení podporujících činností CZ-NACE oproti minulým výzvám. Možnost podpory budou moci získat podniky zaměřující se například na zpracovatelský průmysl, stavebnictví, velkoobchod a maloobchod, informační a komunikační činnosti. Velkou výhodou pro začínající podnikatele je velká šance na získání dotace v této výzvě.  Je to za prvné dáno tím, že je zde podporovaný pouze úzký okruk podnikatelských činností a je zde nízká výše maximální dotace, kterou musí podnikatelé dodržet a nemůžou ji překročit. Tím by mohlo být většina žadatelů uspokojena a podpořena.

Velmi důležitou podmínko programu při stanovování začínajících podnikatelů do 3 let je skutečnost, že dané kritérium tj. délky podnikání musí splňovat i JEDNATELÉ A SPOLEČNÍCI ZAČÍNAJÍCÍHO PODNIKU!

Pokud splňujete danou podnikatelskou činnost pak se pojďme podívat na další podpobnosti:

VÝŠE DOTACE: 45 % 

MIN. 100 tis. Kč 

MAX. 225 tis. Kč 

= vaše způsobilé výdaje bez DPH musí být minimálně ve výši 220 000,-Kč a maximálně ve výši 500 000,-Kč. 

A co si můžete pořidit?

Způsobilými výdaji je pořízení nových strojů, technologické zařízení a vybavení.

Důležitou podmínkou programu, který si musí podnikatelé zvážit při podávání žádostí je maximální možný termín fyzické realizace – tzn.nákupu strojů a zařízení a to 12.11.2018. !!!!

A kdy je možné podávat žádosti? Teď a bude to možné až do 12.2.2018. ALE POZOR – jedná se o PRŮBĚŽNOU VÝZVU, což znamená žádosti se schvalují postupně podle čerpání peněž. Po dočerpání bude výzva ukončena. Proto neváhejte a začněte na svém projektu pracovat již nyní.

Pokud si nevíte rady se způsobilostí některých vašich plánovaných strojů nebo technologií, můžete nás kontaktovat a my s Vámi rádi Váš projekt naplánujeme.

Přejeme plno úspěchů ve Vašem podnikání a mnoho podařených a schválených projektů.

Tým Projektyplus

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.